• DROGA SKORPIONA

Dworek na drewnianych filarach

Niewielka wieś w województwie kujawsko-pomorskim. Z głównej drogi widać tajemniczy obiekt, który z trudem przebija się przez zieleń. Skręcam w prawo i po kilku minutach docieram do kapliczki. Tuż za nią góruje solidny spichlerz z XIX wieku, ale nie jest to budynek, którego szukam.


Idę w głąb coraz bardziej zapuszczonej ścieżki i staje na wprost wejścia od strony ogrodu, a raczej parku. Za mną bowiem rozpościera się to, co pozostało z niemal 6 hektarowego parku podzielonego na aleję lipową i jesionowo-kasztanową oraz wysuszony już staw. Z uwagi na mocne zarośnięcie w okresie letnim, zwiedzanie tego miejsca jest bardzo utrudnione.


Główny portal jest kompletnie zawalony, na szczęście uchowały się elementy, na których mi zależało, a mianowicie dwie pseudojońskie kolumny, które powstały z drewna. Takie ozdoby są obecnie bardzo rzadkie do podziwiania. Całość jest bardzo zdewastowana i niestety nie udało mi się znaleźć więcej istotnych informacji na temat tego miejsca. Dworek znajduje się w rejestrze zabytków i mam nadzieję, że znajdzie inwestora i drugie życie.


UWAGA!

Urban Exploration jest aktywnością niebezpieczną, a sam film nie stanowi poradnika i ma charakter wyłącznie dokumentalny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za próby naśladowania przedstawionych w filmie wydarzeń. Eksploracja odbywa się według zasady "Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp", bez ingerencji w stan techniczny obiektu.


33 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie