• DROGA SKORPIONA

Marcin Michalik – Lipka


Jakiś czas temu trafiłem na tajemniczy skrót MDS, który oznacza Mastro Defense System. Wtedy nie zgłębiłem tego tematu, ale niedawno trafiłem na ogłoszenie wydarzenia, które polegało na przedstawieniu wyżej wspomnianego systemu od jego podstaw. Postanowiłem, że udam się do Warszawy i przekonam się na własnej skórze o jego skuteczności.


Ten wpis dotyczyć będzie przedstawiciela MDS na Polskę, ale zanim przejdę do tej

ciekawej postaci, kilka wrażeń z treningu. Sama rozgrzewka jest dosyć specyficzna i odbiega od tego, co możemy spotkać w typowym klubie. Od początku wzmacniamy i rozgrzewamy ciało poprzez uderzenia, bieg, ćwiczenia w parach oraz pompki. Techniki są uniwersalne i można je przełożyć na wiele sytuacji, a także modyfikować w zależności od potrzeb. To, co sprawdzi się bez użycia narzędzi, znajdzie również zastosowanie z użyciem kubotanu, długopisu taktycznego lub noża. Kolejnym, bardzo pozytywnym, aspektem tego systemu jest relacja między jego członkami. MDS prezentuje się jako międzynarodowa wataha, która opiera się na budowaniu bliskich więzi, co mogę w 100% potwierdzić. Na miejscu od razu czujesz się jak członek stada.Czas przejść do głównego instruktora, którym jest Marcin Michalik-Lipka. Facet postawny, pokryty tatuażami o pewnych ruchach, dużej sile i jeszcze większej wiedzy oraz doświadczeniu. Marcin jest pionierem jeśli chodzi o rozwój Krav Maga w Polsce, ale również w Europie. Jest założycielem pierwszej szkoły Krav Maga na terenie Warszawy, a także współzałożył organizację Ultimate Krav Maga Federation. Do jego tytułów możemy dodać także instruktora walki wręcz i samoobrony oraz eksperta do spraw bezpieczeństwa osobistego, a liczne szkolenia przeprowadzone dla sił specjalnych z całego świata mówią same za siebie.


Mimo faktu, że Marcin wytrenował najtwardszych specjalistów i sam jest jednym z nich, doskonale radzi sobie ze zwykłymi śmiertelnikami. Jego polecenia są jasne i konkretne, świetnie trafia do swoich podopiecznych. Jeśli pojawiają się błędy lub coś wymaga korekty, trener działa szybko i skutecznie, zupełnie jak system, którego uczy.


Reasumując całe wydarzenie, nadal jestem pod wrażeniem, zarówno MDS, który planuję wdrożyć do swojego arsenału, jak i jego głównego przedstawiciela w naszym kraju.Dołączam klip promujący MDS i Marcina: https://youtu.be/A00sA1pfGqA

63 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie