• DROGA SKORPIONA

SIŁA NATURY 90

Ta sekcja poświęcona jest całkowicie mojemu programowi, który oparłem o wyzwanie #75HARD autorstwa Andy’ego Friselli. Wspomniany facet jest twórcą milionowego biznesu, a także gospodarzem bardzo interesującego podcastu, dzięki któremu dowiedziałem się o jego istnieniu.

Program Friselli jest maksymalnie uproszczony, aby wyeliminować potencjalne wymówki i zawiera kilka prostych zasad, których należy się trzymać przez okres 75 dni:

bezwględne i konsekwentne realizowanie diety, rezygnacja z alkoholu oraz przyjęcie określonej ilości wody;trening dwa razy dziennie przez minimum 45 minut,a jeden z treningów odbywa się na zewnątrz;10 stron lektury dziennie;zdjęcie kontrolne dziennie.

Rezultat takich działań jest w 100% zorientowany na stworzenie maszyny do osiągania celów, pomimo wszelkich zakłóceń i bodźców, które próbują wytrącić nas z obranej ścieżki. Taka jest również i moja motywacja, a jako narzędzie ku temu wybrałem właśnie Instagram.

Tam też na swoim koncie publikuję pięć zdjęć dziennie, które zabsorbowałem dla swojej rutyny, a fizyczny aspekt wykonania takiej fotografii wymaga ode mnie utrzymania codziennej konsekwencji. Publiczne zajęcie stanowiska natomiast przypomina o podjętym zobowiązaniu i nie pozwala mi przerwać w trudnych chwilach, ale także zmusza do takiej organizacji dnia, abym wykonał wszystkie niezbędne czynności.

I tak po wejściu na profil droga_skorpiona każdego dnia widnieje zapis pięciu czynności. Pierwszą z nich jest pobudka w godzinach porannych, następnie poranny zimny prysznic, który działa lepiej niż kawa, a jednocześnie stanowi swego rodzaju medytację- spróbuj i zrozumiesz o czym mówię. Zdjęcie po lodowej kąpieli jest również obrazem kontrolnym, a sam temat zimna i jego korzyści z całą pewnością zostanie jeszcze poruszony na tym blogu.

Pozostałe trzy czynności to 10 stron lektury dziennie, a także dwa treningi dziennie. Pierwszy z nich najczęściej jest wykonany w mieszkaniu, jeszcze przed pracą, a drugi to zazwyczaj ćwiczenie Krav Maga lub BJJ, ale nie tylko. Aktualnie planuję dodanie jeszcze 2 czynności, które bezpośrednio odnoszą się do diety, czyli 3 litry wody dziennie oraz 4 wartościowe posiłki. I tak przez 90 dni z rzędu.

Serdecznie zapraszam do śledzenia mojego profilu na Instagramie, a także założenia własnego dziennika, niezależnie od formy prowadzenia. Jestem pewien, że w ten sposób zwiększysz produktywność i zbudujesz nawyki, które przybliżą Cię do realizacji marzeń!15 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie